O blogu

O Oddychaj Świadomie!

Blog w całości poświęcony budowaniu świadomości o jakości powietrza w Polsce i nie tylko. Postaram się aby moje wpisy były możliwie proste w swojej formie a zarazem niosły dużą pigułkę wiedzy merytorycznej. Oczywiście, będą też posty zawierajace moje luźne przemyślenia 😉 Tematy które chciałbym poruszyć to zdecydowanie:

  • Zanieczyszczenie powietrza, skąd się bierze, kiedy występuje najczęściej, jaki ma wpływ na organizm człowieka oraz jak sobie z nim radzić.
  • Wilgotność powietrza oraz sprzyjające warunki do codziennego funkcjonowania.
  • Urządzenia które poprawią nam komforty życia takie jak: Oczyszczacze powietrza, nawilżacze powietrze, nebulizatory oraz pochłaniacze wilgoci.
  • Warunki sprzyjające rozwojowi naszego dziecka.
  • Co wpływa na komfort naszego życia codziennego.

Zapraszam do lektury oraz komentowania 🙂

 

Zanieczyszczenie powietrza

Przeciętny człowiek nie ma świadomości jak szkodliwe dla jego zdrowia jest powietrze zawierająca duże Oddychaj świadomiestężenie Aerozolu Atmosferycznego (pyły zawieszone np. pm 2.5) czy nieorganicznych związków chemicznych jak CO2. Dlaczego jest to dla nas szkodliwe i jak walczyć ze „smogiem”? „Świeże powietrze” w wielu Polskich miastach może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.Na szczęście istnieją stacje diagnostyczne które przez 24h monitorują jakość powietrza w poszczególnych regionach kraju. Można również zaopatrzyć się we własny miernik jakości powietrza który będzie nas alarmował o przekroczonych dopuszczalnych normach jakości powietrza.

 

Wilgotność powietrza

Poza zanieczyszczeniem powietrze warto również zastanowić się nad wilgotnością powietrza w naszym otoczeniu. Czemu za niski poziom wilgotności powietrza powoduje u nas dyskomfort i może prowadzić do problemów zdrowotnych? Wiele ludzi nie wie że przewlekły katar z którym się borykają od lat to tak na prawdę wina wilgotności powietrza, a nie problemu z przegrodą nowa lub słaba odpornoscią. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie nawilżania powietrza a nie zostały one opisane na blogu, zapraszam na grupę FB: Nawilżacze Powietrza oraz Pochłaniacze Wilgoci.

Brak możliwości komentowania